V Turniej Karate WKF w Krynicznie za nami

W sobotę 6. maja gościliśmy 165 zawodników z sześciu klubów karate Dolnego Śląska i Wielkopolski na V Turnieju Karate o Puchar Gór Kocich, który odbył się w Krynicznie. Wójt Gminy Wisznia Mała- Jakub Bronowicki objął swym patronatem zawody i wraz z dyrektorem szkoły- Ireneuszem Osenkowskim- kibicowali i dekorowali zwycięskich sportowców. Jak na gospodarzy przystało, wystawiliśmy najliczniejszą reprezentację i zdobyliśmy najwięcej medali:69!

Tych najcenniejszych- złotych- 23. Najskuteczniejsza okazała się Rodzina Łobaczewskich- Sebastian, Dawid i Klaudia - mistrzowie kata w swoich kategoriach wiekowych. Dawid i Klaudia zostali wicemistrzami w kumite oraz weszli w skład zwycięskich drużyn kata: Dawid z Krystianem Wolnym i Pawłem Sobków; Klaudia z Mają Kopciuch i Karoliną Pogodą. Złote medale zapewnili sobie: uczestnicy toru przeszkód: Julia Brykarz, Aleksandra Połowczuk, Julian Klin i Piotr Szymczuk; w konkurencji kihon: Julia Brykarz, Piotr Szymczuk, Maksymilian Awdziejczyk i Karolina Pogoda; w kata: Julia Brykarz, Joanna Sztochel, Julian Klin, Maja Kopciuch, Krystian Karaszewski, Bernard Bernasiński; a w kumite fantom i fantom+2: Joanna Sztochel, Julian Klin, Piotr Szymczuk i Daniel Płaksin.

Srebrne medale zdobyli uczestnicy konkurencji kihon: Jeremi Hebdowski i Emilia Giszterowicz- która szła do finału jak burza, pokonując dużo starsze i doświadczone konkurentki; w kata na tytuł wicemistrza zapracowali: Aleksandra Hruszowiec, Kryspin Kot, Klaudia Bieszczad, Karolina Pogoda i jej kolega z klasy- Olek Połowczuk, który wraz z Erykiem Kwaterem i Jędrzejem Sobieskim byli drudzy w kata drużynowym. Piotr Madej zdobył srebro w kata masters+35 lat. Wicemistrzami w kumite fantom i fantom+2 zostali: Ewa Dobrzańska, Aleksander Klin, Hubert Piwko, Igor Ulatowski i Maksymilian Awdziejczyk.

Aż 30 brązowych krążków, we wszystkich konkurencjach: - w torze przeszkód dla: Ewy Dobrzańskiej, Jowity Hebdowskiej, Mai Herdy, Aleksandra Klina i Kryspina Kota; -w kihon dla: Ewy Dobrzańskiej, Klary Kościelniak, Joanny Sztochel, Juliana Klina, Oli Cieślak i Nikodema Mizdry; -w kata dla: Klary Kościelniak, Jowity Hebdowskiej, Jakuba Mikołajczaka, Piotra Szymczuka, Julii Skrzypczak, Emilii Bogaczewicz, Nikodema Mizdry, Eryka Kwatera, Jędrzeja Sobieskiego, Krystiana Wolnego i drużuny w składzie: Bernard Bernasiński, Igor Ulatowski i Krystian Karaszewski -w kumite, kumite fantom i fantom+2 dla: Klary Kościelniak, Julii Brykarz, Hanny Śmigiel, Oli Połowczuk, Jakuba Mikołajczaka, Kryspina Kota, Jeremiego Hebdowskiego i Pawła Sobków.

Wielu zawodników kilkukrotnie stawało na podium zapraszanych głosem senseia Dawida Graczyka, który tym razem musiał sprawdzić się w roli gospodarza turnieju. Jesteśmy zadowoleni, że każdy kolejny rok przyciąga więcej karateków do Kryniczna. Cieszymy się, że mogliśmy nagrodzić medalem i pączkiem każdego uczestnika. Dumą napawa nas fakt, że coraz liczniejszy jest Klub Jinkaku Kansei, a ilość zdobytych medali to rekord i kolejna drużynowa wygrana turnieju. Na medale zasłużyli rodzice i sympatycy klubu, dzięki którym sala była przygotowana na przyjęcie sportowców. Wspaniale, że ta pochmurna sobota zajaśniała tyloma promyczkami w kolorze złota, srebra i brązu!

Alicja Skotny