Bardzo udany występ naszych zawodników w kolejnym międzynarodowym turnieju

Sześciu wspaniałych kadrowiczów z Dolnośląskiego Klubu Karate Jinkaku Kansei wzięło udział w XXIII Radzie Regentów – międzynarodowym turnieju karate w miejscowości Zawadzkie w województwie opolskim. To impreza, która co roku zrzesza najsilniejszych zawodników z Polski, Czech i Słowacji. W sobotę mogliśmy podziwiać 39 klubów, które przywiozły niekiedy po kilkudziesięciu zawodników- łącznie ponad 800 karateków w 75 kategoriach! Nasz klub zajął w klasyfikacji generalne bardzo wysokie ósme miejsce- dziewczynka i pięciu chłopców zdobyło 9 medali. Maja Kopciuch dwukrotnie stanęła na trzecim stopniu podium w kata dziewcząt 9 i 10 lat. W każdej kategorii musiała pokonać wiele mocnych rywalek i wykazać się umiejętnościami i dyscypliną, by zajść tak daleko. Do kolekcji dorzuciła srebrny medal w kumite fantom dziewięciolatek!

Złotem okryły się dwie drużyny chłopców. W kata do 10 lat walczyli: Bernard Bernasiński, Krystian Karaszewski i Jędrzej Sobieski – okazali się najlepsi wśród 9 drużyn. W kata do 14 lat triumfowali: Eryk Kwater, Olek Połowczuk i Jędrzej Sobieski. Pokonali starszych i dłużej trenujących zawodników z Polski i Czech.

Złoty krążek w kumite fantom 9 lat zdobył Jędrzej Sobieski, a dwa złote medale wywalczył Eryk Kwater w kumite fantom chłopców 10 i 11 lat. Pewnie pokonali kilkunastu rywali udowadniając, że są nie do pobicia – najlepsi tego dnia! Olek Połowczuk zdobył brąz w kumite fantom jedenastolatków, dorzucając cenny krążek do puli zdobyczy Jinkaku Kansei.

Można powiedzieć, że to już tradycja klubu z Kryniczna – kilkoro ambitnych i utalentowanych dzieciaków z powodzeniem mierzy się z gigantami karate w Polsce.