Sebastian Łobaczewski w pięknym stylu rywalizował na międzynarodowym turnieju IRISH INTERNATIONAL CHAMPIONSHIP, który odbył się

1 kwietnia 2017, w Ardee w Irlandii.

Pierwszy raz w historii klubu, nasz zawodnik z grupy "starszaków", odważył się wystartować na międzynarodowych zawodach w kategorii Masters.

Sebastian bardzo godnie reprezentował klub DKK Jinkaku Kansei, dochodząc w obu konkurencjach - kata i kumite - do samego finału!

W konkurencji kata po 3 wygranych startach, Seba stoczył bardzo wyrównaną walkę w finale i ostatecznie zdobył srebrny medal.

Największe emocje wzbudziły jednak opóźnione o ponad 3 godziny walki kumite Mastersów. Sebastian, po raz pierwszy w swojej niespełna 4 letniej przygodzie z karate postanowił "skoczyć na głęboką wodę" i stoczyć turniejowe walki. Powiedział, że nie tylko chciał sprawdzić samego siebie i przezwyciężyć stres/strach, ale również chciał pokazać synowi i córce, którzy także trenują karate, że wiek nie stanowi bariery, a ciężka praca, systematyczność i dążenie do doskonałości, to właściwa ścieżka rozwoju dla każdego zawodnika w każdym wieku.

Mimo, że finał kumite rozegrany został po 10 godzinach od rozpoczęcia turnieju, to walki Sebastiana rozgrzały zgromadzoną widownię. Ogromny doping i oklaski towarzyszyły zaciętym pojedynkom naszego zawodnika. Każda walka w tej kategorii wiekowej trwa 3 minuty i jest niezwykle wyczerpująca. Zakończoną przed czasem walką, punktując zarówno technikami ręcznymi jak i nogami, nasz zawodnik utorował sobie drogę do finału. W ostatniej walce tego dnia emocje sięgały zenitu, a zawodnicy szli "łeb w łeb" cios za cios, punkt za punkt. Ostatecznie w walce o pierwsze miejsce Seba musiał uznać wyższość swojego doświadczonego przeciwnika z Północnej Irlandii.

GRATULUJEMY!!! Liczymy na więcej startów w Mastersach i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Patrycja