Dobry występ naszej kadry na prestiżowym turnieju w Łodzi

13 Harasuto Cup w Łodzi to druga, pod względem wielkości i ważności impreza karate w Polsce, na której 08 i 09 kwietnia zaprezentowało się 1115 zawodników z 13 krajów. Kadra DKK Jinkaku Kansei liczyła 13 osób. Tym razem zawodnicy klubu startowali w kata drużynowym i indywidualnym – z walk kumite zrezygnowaliśmy, aby móc wrócić z turnieju wczesnym wieczorem.

Pierwsza konkurencja i od razu złoty medal! Drużyna dziewcząt: Ola Cieślak, Maja Kopciuch i Julia Skrzypczak, po stoczeniu dwóch zwycięskich pojedynków, stanęła na najwyższym stopniu podium.

Również chłopcy: Jędrzej Sobieski, Nikodem Mizdra i Igor Ulatowski sięgnęli po krążek, tym razem w kolorze srebrnym.

Na tym zdobycze medalowe się skończyły, choć nadzieję obudziła Klaudia Łobaczewska, która odpadła dopiero w repasażach. W konkurencji brało udział ponad 30 zawodniczek... Nasz klub uplasował się na 24.miejscu wśród 77 biorących udział.

Poziom prezentowany w Łodzi był bardzo wysoki, mierzyliśmy się z najlepszymi zawodnikami z Europy, co dało nam wiele satysfakcji. Po sportowej rywalizacji, ruszyliśmy do centrum miasta, by pozwiedzać i pobyć ze sobą „na luzie”. W drodze powrotnej spotkała nas niespodzianka – zespsuł się nasz bus. Dla wielu byłby to powód do narzekań, ale nie dla nas! Dodatkowy trening w plenerze – podziwiani przez innych kierowców- to był niezapomniany wyjazd, choć wróciliśmy nieco później, niż planowaliśmy.

 

Alicja Skotny